» Join date : 2009-10-25

» Age : 29

» Location : Niš

Vaterpolo : Partizan šampion Evrope!  Empty
PostSubject: Vaterpolo : Partizan šampion Evrope!    Vaterpolo : Partizan šampion Evrope!  EmptySun Jun 05, 2011 5:09 pm

Crno-beli u finalu Fajnal fora u Rimu "razmontirali" Pro Reko - 11:7 (2:1, 5:4, 2:1, 2:1).
Vaterpolo : Partizan šampion Evrope!  V208180p0

Partizan je čekao 35 godina i - dočekao sedmu titulu prvaka Evrope u vaterpolu. Tim Igora Milanovića demolirao je na rimskom Floro Italiku branioca trofeja, Pro Reko 11:7 (2:1, 5:4, 2:1, 2:1).

Pro Reko je prvi došao u vođstvo preko Norberta Madaraša nakon što su crno-beli ostali sa igračem manje.
Na sreću, dva Miloša, Korolija i Ćuk preokrenuli su brzo na 2:1. Na tribinama plivališta "Foro Italika" manje je bilo navijača Partizana ali su bili glasniji od domaće publike.

Druga četvrtina:

Odmah na startu druge četvrtine, Zloković je izjednačio na 2:2, ali je Pijetlović u 2. minutu posle dodavanja Vlade Vujasinovića ponovo doneo prednost crno-belima - 3:2!
Aleksić je u narednom napadu zakasnio sa pokrivanjem Ivovića, koji je šutirao u bliži ugao Slobodana Sora za 3:3.
Vujasinović se odlučio na šut u sledećem napadu Partizana i na sreću njegovih navijača, bio je precizan - 4:3.
Golovi su padali kao na traci - Burić je brzo izjednačio na 4:4, a zatim je Vujasinović asistirao Dušku Pijetloviću za 5:4. Pijetlović je bio prvi igrač na meču sa dva gola.
Posle slabog napada Pro Reka, Partizan je prvi put poveo sa dva gola razlike, na tri i po minuta pre kraja četvrtine.
Radović je dodao Vujasinoviću a ovaj je raspalio u gornji levi ugao Tempestijevog gola - 6:4.
Milan Aleksić povisio je na 1:45 pre kraja četvrtine na velikih 7:4! Madaraš je novim golom smanjio prednost crno-belih, nakon čega je označen kraj četvrtine.

Treća četvrtina:

Mađarski reprezentativac Norbert Madaraš postigao je u drugom minutu treći gol, šesti za Pro Reko.
Ćuk je na ivici prekršaja nad njim postigao novi gol za crno-bele, da bi Aleksić potom povisio na 9:6!
Do kraja ovog perioda igre, dosuđeno je mnogo prekršaja, nekoliko isključenja sa obe strane, ali golova više nije bilo.

Četvrta četvrtina:

Korolija je u trećem minutu igre sjajnim udarcem doneo možda ključnu prednost Partizanu. Igrači Pro Reka su već bili u nokdaunu.
Miloš Korolija je šraubom postigao najlepši gol koji Partizanu otvara vrata tituli - 11:6!
Koliko je Partizan bio jak, najbolje je oslikavao odbranjen peterac Sora, na dva minuta pre kraja.
Igor Milanović je minut pre kraja u igru umesto Sora ubacio mladog Stefana Živojinovića. Boris Zloković je pred sam kraj postigao drugi gol na utakmici.

Vaterpolo : Partizan šampion Evrope!  V208180p1